7/06/2013

fun days

Štvrtok a piatok boli dva skutočne skvelé dni.

Naposledy keď som písala, chystali sme sa na večerný ohňostroj. Bol Deň nezávislosti a ešte nikdy som nevidela ľudí, ktorí by boli tak hrdí na to, z akej krajiny pochádzajú. 

Vybrali sme sa do Baloon Fiesta Park (Niki!) - obrovská plocha sýto zelenej trávy, čo sa tu len tak často nevidí. Na tomto mieste prebieha každý rok v októbri festival teplovzdušných balónov, ktorý nanešťastie zmeškám. Vyzerá asi takto: 


No a na tomto mieste sa konal aj celodenný program, oslavy Dňa nezávislosti. Koncerty, vystúpenia tanečných skupín, veľa zábavy, jedla, a hlavne milióny ľudí. Vyzeralo to ako na niektorom slovenskom hudobnom festivale. Celé rodiny sedeli na tráve, niektorí mali so sebou dokonca aj prístrešky, stoličky, zrejme tam strávili celý deň. 

vchod do Baloon Fiesta Park

pohľad z parkoviska na ďalšie parkovisko, v pozadí sa to už odohráva

takto ľudia piknikovali, počúvali hudbu, rozprávali sa a boli hrdí na to, že sú Američania. veľa ľudí malo tričko, šiltovku s americkou zástavou alebo rovno držalo v ruke vlajku.


veľmi som si užívala krásny, zelený, voňavý, takmer slovenský trávnik

Bethany, Aaron a Grant

v pozadí pódium, akurát vystupoval nejaký mne neznámy spevák. My sme sa prišli pozrieť hlavne na ohňostroj a ten bol naozaj nádherný. Akokoľvek by som sa snažila, fotky ho nevystihnú. Na druhej strane tmavej oblohy vyčíňali blesky, akoby súperili s farebnými svetielkami ohňostroja. Chvíľu pršalo, v poslednej dobe tu veľmi často prší a asi celý júl bude taký. Sú to vlastne len asi 15 minútové prehánky, ale aj tak je to veľmi netypické. Smejem sa, odkedy som tu, namerali najvyššiu teplotu aká kedy v Albuquerque bola a teraz tento dážď... :D Užijem si tu všetky extrémy. a veľkolepé finále, bolo to fakt obrovské :)

*

V piatok ráno som šla na ďalšiu Bible study skupinku, viedol ju Preston, vedúci mládeže. Boli sme u dvoch báb, Emily a Maggie, spoznala som ďalších ľudí a kúpali sme sa v bazéne. A v ten večer som zažila prvé skutočne americké šialenstvo.

Vôbec som nevedela kam idem a čo sa bude diať, vedela som len, že Preston ma vezme do Grace Church. Tam prišli decká a pochopila som, že sa s nimi zrejme budeme hrať nejaké hry. Začalo sa to nevinnou, aj keď celkom drsnou súťažou, ale na také som už zvyknutá :D. Potom som sa dopočula, že budeme hrať tzv. mashed potato war, pochopila som, že sa to ešte len začne. Vyšli sme von, hra spočívala v tom, že oba tímy mali po jednom vedre plnom zemiakového pyré zmiešaného s farbivom, my s oranžovým, druhý tím so zeleným. Vyzeralo to dosť nechutne. Naša "kráľovná" bola Whitney, ich "kráľ" bol Jason. No a cieľom hry bolo čo najviac zababrať Jasona a Whitney, pričom my ostatní sme museli zabrániť zašpineniu svojej kráľovnej/kráľa. Takže...zemiakovú kašu som mala asi všade, na oblečení, na tvári a hlavne v rozpustených vlasoch, ľutovala som, že som si ich predsalen neostrihala :D. Zachvíľu sme si z toho však už všetci robili srandu a bolo to úplne šialené a super. Domyslené mali aj "umývanie", ďalšia aktivita vyzerala tak, že do nádoby s vodou sme si namočili vlasy a museli sme naplniť do plna druhú nádobu touto vodou vo vlasoch. Och, už ako strašne nenormálne to znie keď to tu píšem :D. Tu som už bola za svoje vlasy vďačná a nakoniec sme vyhrali. Myslím, že ma tento večer veľmi zblížil s deckami a skutočne som sa zabávala :). Som nesmierne vďačná za takéto dni, kedy sa začínam cítiť ako jedna z nich.